يكي از بزرگترين موزه‌هاي جهان توسط يك شركت كره‌اي در قطر ساخته مي‌شود.

به گزارش ايسنا، در شرايطي كه مقامات صنعت گردشگري «قطر» از جذب سرمايه‌گذاري 25 ميليارد دلاري در صنعت گردشگري اين كشور تا سال 2022 خبر داده‌اند، روز گذشته اعلام شد كه يكي از بزرگترين موزه‌هاي جهان در قطر ساخته مي‌شود.

به گزارش رويتر، اين موزه طي 33 ماه در زميني به مساحت 46 هزار مربع در شهر دوحه، پايتخت قطر، توسط يك شركت كره‌اي ساخته و براي ساخت آن 434 ميليون دلار هزينه خواهد شد.

اين در حالي است كه پيش‌بيني مي‌شود تا سال 2022 و در زمان برگزاري «جام جهاني فوتبال» در سال 2022، قطر به يكي از مقاصد برتر گردشگري جهان تبديل شود.

در حال حاضر موزه‌هاي مختلفي در قطر فعال بوده که از جمله مي‌توان به موزه هنرهاي اسلامي، نقاشي‌هاي شرقي، تاريخ طبيعي، خوشنويسي، سلاح، سکه‌هاي اسلامي و زيورآلات اشاره کرد.

اقدام دولت قطر براي احداث يكي بزرگترين موزه‌هاي جهان در شرايطي صورت مي‌گيرد كه در ژانويه 2008، مسؤولان موزه‌ي لوور پاريس، يكي از پنج موزه‌ي مشهور جهان، از توافق‌نامه‌ي 30 ساله به ارزش 515 ميليون دلار براي نمايش بخشي از آثار اين موزه در موزه‌اي مدرن تحت عنوان «لوور صحرا» در شهر ابوظبي ـ پايتخت كشور امارات متحده عربي ـ خبر دادند.

طبق قرار‌دادي كه بين دولت امارات و موزه‌ي لوور بسته شده است، در مدت 10 سال، موزه‌اي مدرن در زميني به مساحت 260 هزار فوت مربع براساس طرحي از معمار فرانسوي ـ جين نوول- در ابوظبي ساخته مي‌شود و بخشي از آثار تاريخي موزه‌ي لوور پاريس در لوور صحرا به‌نمايش درمي‌آيند. هرچند هنوز معلوم نيست آثار هنري و تاريخي شاخص موزه‌ي لوور از جمله تابلوي موناليزا نيز در لوور صحرا به‌نمايش درخواهند آمد يا خير.

در زمان بستن اين قرار‌داد، صدها نفر از كارشناسان هنري با اظهار مخالفت با اين عمل موزه‌ي لوور، آن را به فروختن روح لوور تشبيه و دولت امارات را به خريدن پيشينه‌ي تاريخي براي خود متهم كردند.

پس از بستن قرار‌داد بين دولت امارات و مسؤولان موزه‌ي لوور، تعدادي از موزه‌هاي مشهور جهان از جمله موزه‌ي بريتانيا در كشور انگليس و موزه‌ي متروپليتن در آمريكا، آمادگي خود را براي بستن قرار‌داد مشابه با مسؤولان اماراتي اعلام كردند.

قرار است براي 30 سال نمايش بخشي از آثار هنري موزه‌ي لوور پاريس در موزه‌ي لوور صحرا در شهر ابوظبي، 525 ميليون دلار ازسوي امارات به فرانسه پرداخت شود.


تاريخ : | | نویسنده : dastyaronline |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.