سفير كشورمان در بغداد گفت: هنوز پاسخي از سوي دولت اقليم كردستان عراق درباره محتواي درخواست آتش‌بس گروهك تروريستي پژاك به ايران ارايه نشده است.

حسن دانايي‌فر در گفت‌وگو با ايسنا درباره پاسخ حكومت اقليم كردستان عراق به بيانيه نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي براي مشخص كردن محتواي درخواست آتش‌بس يك‌طرفه گروهك تروريستي پژاك اظهار كرد: اين گروهك تروريستي معمولا به حرف‌هايي كه مي‌زنند عمل نمي‌كنند و مسوولان اقليم كردستان عراق اعلام كردند كه به اين گروهك فشار مي‌آورند تا از راه‌هاي مختلف آن‌ها را قانع كنند دست از شرارت بردارند.

او ادامه داد: اما تاكنون از سوي مسوولان اقليم كردستان عراق در رابطه با محتواي درخواست آتش‌بس اين گروهك تروريستي پاسخي ارايه نشده است.

سفير ايران در بغداد با اشاره به اظهارات اخير مسعود بارزاني ـ رييس اقليم كردستان عراق ـ خطاب به پ.ك.ك و پژاك مبني بر اين كه "اين گروهك‌ها دست از شرارت بردارد و عنوان كرد اگر خواسته‌اي دارند راه‌ آن جنگ مسلحانه نيست و اجازه نمي‌دهيم اين وضعيت ادامه يابد" گفت: از اين اظهارات اين طور مي‌توان نتيجه گرفت كه مسوولان اقليم با اين گروهك‌هاي تروريستي در مرز ايران و عراق اختلاف نظر دارند و به توافق نرسيده‌اند.

دانايي‌فر درباره درخواست رييس اقليم كردستان عراق از دولت اين كشور براي امضاي توافق‌نامه امنيتي جديد با آمريكا تصريح كرد: در عراق تعدد احزاب و جريان‌هاي سياسي وجود دارد ولي به اين معنا نيست كه ديدگاه يك گروه و جريان ديدگاه همه احزاب و جريان‌هاي سياسي است. به نظر مي‌رسد يكي از نقاط اختلافي بين جريان‌هاي سياسي عراق بر سر ماندن يا خروج نيروهاي آمريكايي از عراق است. اما ديدگاه و نظر رييس اقليم كردستان در اين‌باره ديدگاه حكومت عراق نيست.

سفير كشورمان در بغداد درباره سفر نوري المالكي در آينده نزديك به ايران با بيان اين‌كه اين سفر در چارچوب كميسيون عالي مشترك دو كشور انجام مي‌شود، اظهار كرد: اين سفر تا يك ماه آينده انجام مي‌شود.

وي در پاسخ به اين پرسش كه گفته شده هم‌زمان با اين سفر تعدادي از زندانيان ايراني كه در زندان‌هاي عراق به سر مي‌برند به كشور بازگردانده مي‌شوند؟ گفت: سفارت جمهوري اسلامي ايران در بغداد موضوع آزادي و يا استرداد مجرمان ايراني كه به دلايل مختلف از جمله ورود غيرقانوني به عراق جهت زيارت عتبات عاليات دستگير و در زندان‌هاي عراق به سر مي‌برند را به طور جدي پي‌گيري مي‌كند. هم‌چنين مسولان عراقي نسبت به اين مساله ديدگاه مثبت دارند. تاكنون تعداد قابل توجهي از ايرانيان زنداني درعراق آزاد شده‌اند و در 10 روز گذشته هم دستور آزادي 21 نفر از زنداني‌هاي ايران از سوي وزارت دادگستري عراق صادر شده است و در دو سه روز گذشته چند نفر مورد عفو قرار گرفتند.

دانايي‌فر هم‌چنين از امضاي موافقت‌نامه قضايي و ارجاع آن به پارلمان عراق جهت بررسي و تصويب خبر داد و گفت: بعد از تصويب اين موافقت‌نامه امكان انتقال زندانيان دو طرف به كشورشان فراهم خواهد شد تا محكوميت‌شان را در كشورشان بگذرانند. در عين حال فرايند عفو محكومان جرايم مختلف از سوي دو كشور متوقف نخواهد شد.

سفيركشورمان در بغداد در پاسخ به اين پرسش كه برخي اخبار حاكي از سفر قريب‌الوقوع دكتر علي‌اكبر صالحي ـ وزير خارجه كشورمان ـ به كردستان عراق است، با رد اين اخبار توضيح داد: وزير خارجه كشورمان در نامه‌اي از مسعود بارزاني ـ رييس اقليم كردستان عراق ـ براي سفر به ايران دعوت به عمل آورده است و اين نامه به وي تسليم شده است و رييس اقليم كردستان عراق هم از آن استقبال كرد و به‌زودي مسعود بارزاني به ايران خواهد آمد.تاريخ : | | نویسنده : dastyaronline |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.