فارس: مدیر حوزه علمیه قم گفت: با توجه به وجود امکانات کم در حوزه‌های علمیه، هم اکنون با کمبود مبلغ و روحانی در کشور رو به‌ رو هستیم.

آیت الله مرتضی مقتدایی ظهر امروز در بیستمین اجلاس سراسری نماز در مصلی نماز جمعه بوشهر در مورد اجرایی کردن فرمان مقام معظم رهبری اظهار داشت: اگر مشکل بودجه اعزام نداشتیم، می‌توانستیم تا 30 هزار نفر طلبه به مناطق روستایی اعزام کنیم.

وی ادامه داد: راه‌اندازی 80 مدرسه وابسته به حوزه، اعزام 300 مبلغ به مدارس نمونه، تشکیل هیئت‌های مذهبی دانش آموزی در محلات، ایجاد رشته مدیریت فرهنگی مساجد در سطح سه در هفت استان کشور، شرکت جوانان در 48 مدرسه سفیران هدایت زیر نظر حوزه علمیه، برگزاری پنج میلیون و 387 هزار و 357 جلسه تفسیر قرآن و بیان احکام ، پیوند مدارس با حوزه‌های علمیه طی یک تفاهمنامه با آموزش و پرورش از عمده‌ترین فعالی‌ های حوزه علمیه قم بوده است.

مقتدایی درمورد حل مشکلات حوزه‌های علمیه سراسر کشور، گفت: با تفویض اختیارات، شورایی مرکب از هفت روحانی موجه به ریاست نمایندگان ولی فقیه در هر استان شکل می‌گیرد که با تعامل با استادان، مسئولان حوزه وضعیت رسیدگی به مساجد و تامین روحانی مورد نیاز استانها را پیگیری می‌کنند.

 مدیر حوزه علمیه قم تصریح کرد: به دلیل نداشتن فضای فیزیکی مناسب نمی‌توانیم طلبه‌های بیشتری جذب کنیم. این شرایط سبب شده است تعداد زیادی از متقاضیان حضور در حوزه‌های علمیه نتوانند از این فرصت و موهبت استفاده کنند.

مقتدایی اضافه کرد: با توجه به وجود امکانات کم در حوزه‌های علمیه، هم اکنون با کمبود مبلغ و روحانی در کشور رو به‌رو هستیم.

وی افزود: هم اکنون 50 دستگاه بزرگ اجرایی و سیاسی کشور درخواست حضور طلبه از حوزه علمیه قم شده‌اند که به دلیل پذیرش ظرفیت کم با مشکل مواجه شده‌ایم.

مقتدایی با اعلام اینکه سال گذشته دو هزار نفر درآزمون‌های ورودی و مصاحبه حوزه‌های علمیه سراسر کشور قبول شده‌اند، گفت: به دلیل نداشتن امکانات لازم یک‌هزار نفر را پذیرش کرده‌ایم و به دلایل مختلف به‌ویژه نداشتن فضای لازم از پذیرش طلبه جلوگیری شده است.

وی اضافه کرد: تعداد پذیرش سالیانه حوزه علمیه به میزان 20 سال گذشته است که با افزایش نفوس و نیازهای فراوان نسل جدید این تعداد جوابگو نیست.

مقتدایی با اشاره پیام مقام معظم رهبری در اجلاس سراسری نماز سال گذشته اظهار داشت: یکی از فرازهای مهم معظم له توجه به بنای مسجد است که با عزام سه هزار و 100 طلبه ثابت و مقیم در روستاها در قالب طرح هجرت، یکهزار و 256 باب مسجد با کمک خیرین ساخته شده است.

وی عنوان کرد: تعمیر و توسعه 777 مسجد در کنار ساخت 675 حسینیه  و 655 خانه عالم در این مدت توسط این افراد با کمک خیرین انجام شد و بیش از 20 هزار طلبه موقت در مناسبت‌های مختلف تقویم مذهبی کشور به روستاهای فاقد امام جماعت در طول این یک سال گذشته اعزام شده‌اند.


تاريخ : | | نویسنده : dastyaronline |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.