عبدالرضا قناد دزفولي ـ شاعر پيشکسوت خوزستاني ـ درگذشت.

به گزارش ایسنا، اين شاعر خوزستاني از سال گذشته به بيماري سرطان حنجره مبتلا بود و مدتي در بيمارستان بستري شد. او ساعت 8:30 صبح امروز (جمعه، 18 آذرماه) در بيمارستان اروند اهواز از دنيا رفت.

عبدالرضا قناد دزفولي اواسط آبان‌ماه امسال سكته‌ي خفيفي را از سر گذراند و پزشکان در حالي که اميدي به درمان او نداشتند، شيمي‌درماني را براي دومين‌بار برايش تجويز کردند؛ اما رشد غدد لنفاوي به حدي بود که قابل جراحي نبود و سرطان سينه و رشد تومور در سينه و ريه‌ي او موجب آب آوردن ريه‌هاي اين شاعر شد.

سلامت بدني قناد دزفولي در سه چهار روز اخير افت پيدا کرد و اين مسأله او را به بيمارستان اروند اهواز کشاند كه سرانجام صبح امروز، او در سن 74 سالگي دار فاني را وداع گفت.

پيکر اين شاعر پيشکسوت ساعت 9 صبح يکشنبه (20 آذرماه) تشييع و در قطعه‌ي نام‌آوران بهشت‌آباد اهواز به خاک سپرده مي‌شود.

به گزارش ايسنا، عبدالرضا قناد دزفولي سال 1316 در خانواده‌اي مذهبي به دنيا آمد. او پس از گذراندن دوره‌ي راهنمايي به حوزه‌ي علميه وارد شد و چند سال بعد، تحصيل در دوره‌ي دبيرستان و مقاطع دانشگاه را آغاز كرد. قناد دزفولي در دوره‌ي كارشناسي جامعه‌شناسي درس خواند و تخصصش را در مديريت برنامه‌ريزي گرفت.

او در 14 سالگي نخستين شعرش را در وصف علي‌اصغر (ع) گفت. قناد دزفولي در سال 1334 براي نخستين‌بار شعرش را در نشريه‌ي «اميد ايران» به چاپ رساند. او با وجود تخصصي كه از تحصيلات آكادميك خود گرفته بود، به فلسفه، روان‌شناسي و رياضي نيز علاقه داشت و زماني هم به فراگيري موسيقي پرداخت.

از اين شاعر مجموعه‌ شعرهاي «زير شاخه‌هاي زيتون» در دو جلد و در قالب شعر آزاد، «زير شاخه‌هاي کاج» در دو جلد شامل شعرهايي كه غزل و آزاد نيستند، مانند مثنوي، چارپاره و رباعيات و اشعاري كه فضاي غزل را دارند و «زير شاخه‌هاي نخل» در دو جلد منتشر شد. «بانوي هزار آيينه» نيز عنوان دفتر شعري است که به‌تازگي از او منتشر شد.

از قناد دزفولي دست‌نوشته‌هايي در زمينه‌ي جامعه‌شناسي کاربردي عشاير، جامعه‌شناسي حقوق خانواده در ايران، بررسي شاهنامه فردوسي و پديده‌شناسي به انتشار رسيده است.

قناد دزفولي كه بازنشسته‌ي استانداري خوزستان بود، چند سالي به سرطان حنجره مبتلا بود و يك عمل جراحي موفق نيز در اين زمينه داشت.
تاريخ : | | نویسنده : dastyaronline |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن زالو چیست؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
تحلیل آماری
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.